O nas

Omakase by Alon

Omakase to pierwsza restauracja serwująca Edomae sushi tylko i wyłącznie w formie omakase w Warszawie w Polsce.

Jej twórcą i szefem kuchni jest Alon Than – mistrz sushi z ponad 20-letnim doświadczeniem. I choć sam skromnie powtarza, że sushi trzeba uczyć się całe życie, to jego umiejętności doceniono na Mistrzostwach Świata w Sushi, które odbyły się w Tokio w 2015 roku. Alon zdobył tam złoty medali wrócił do Polski z tytułem Mistrza Świata w Sushi. Obecnie jest on uznawany za jednego z najbardziej wpływowych szefów sushi na świecie.

Ambasador

Alon w szczególności promuje sushi w Polsce i Ukrainie, odkąd został mianowanym Ambasadorem organizacji All Japan Sushi Association (Ogólnojapońskie Stowarzyszenia Sushi). Jest też współorganizatorem Poland Sushi Cup – konkursu stworzonego przez World Sushi Skills Institiute (Światowy Instytut Sushi), którego zwycięzca reprezentuje Polskę podczas World Sushi Cup.

Koncepty kulinarne

Alon jest twórcą takich konceptów kulinarnych, jak: Izumi sushi, Kago sushi oraz Matcha Bistro & Bar. W swoich restauracjach Alon proponuje autorską kuchnię, łącząc japoński styl z różnymi ogólnoświatowymi trendami, często z wykorzystaniem polskich składników.

Marzenia

Największym marzeniem Alona było wprowadzić nową jakość w postaci tradycyjnego, japońskiego sushi w stylu Edomae na polskim rynku. Aby je spełnić, postanowił otworzyć restaurację w stylu omakase. I tak spełnił swoje marzenie, odkąd zaczął robić nigiri. Alon jest bardzo szczęśliwy, że będzie mógł osobiście poświęcić swój czas w 3 dni w tygodniu, aby zabrać swoich Gości w wyjatkową podróż kulinarną po świecie sushi w Omakase by Alon.

Idea

Omakase oznacza po japońsku – wybór szefa – “pozostaw to mnie”. To japoński sposób podawania sushi, który pozwala Itamae – kucharzowi sushi zabrać swoich Gości w wyjątkową podróż kulinarną po sushi. Podróż, która ze względu na brak menu, zawiera w sobie element zaskoczenia, podczas gdy Mistrz serwuje Gościowi pojedyncze porcje sushi, kawałek po kawałku.